Genealogia Polska

Łaskarzewscy i spokrewnieni

Historie

» Pokaż wszystko     «Poprz. 1 2 3 4 5 6 ... Dalej»     » Pokaz slajdów

Refleksje nt. genealogii rodzinnejWarto znać historię własnej rodziny, gdyż warto poznać siebie.
Dom rodzinny oraz przodkowie odgrywają ogromną rolę w naszym życiu. Charakter, poczucie wartości, życiowe cele, stosunek do świata i innych ludzi to cechy, które mają początek w naszych rodzinach. Losy prababek, ciotek nawet tych których nie znamy, tych wyklętych również, ukształtowały nas takimi jacy jesteśmy dziś.
Chciałbym poznać historię mojej rodziny, ponieważ chcę wiedzieć dlaczego dziś zachowuję się tak a nie inaczej, dlaczego borykam się z problemami? Nie urodziłem się przecież na bezludnej wyspie, jestem cząstką rodzinnego systemu. Od swoich przodków przejąłem wiedzę, poczucie wartości ale też rodzinne sekrety. W większości rodzin istnieją tajemnice, dramatyczne wydarzenia o których nic się nie mówi. Mijają lata, rodzą się kolejni potomkowie, a lekcje jakie daje im życie przechodzą z pokolenia na pokolenie, bo rodzina to system, w której członkowie są ze sobą ściśle powiązani. Jeśli ktoś z rodziny zostaje wykluczony np. z powodu choroby, aborcji czy przedwczesnej śmierci, równowaga zostaje zakłócona i w kolejnym pokoleniu jeden z potomków zostaje wybrany do "uregulowania rachunku".
W każdym pokoleniu rodzina ma do wykonania jakieś zadanie, jeśli się z niego nie wywiąże to przedstawiciel kolejnego pokolenia powtarza los swego przodka. Nieszczęście, które wydarzyło się w rodzinie kilkadziesiąt lat wcześniej zostaje jeszcze raz przeżyte przez kogoś z rodziny po to, by w końcu można było się z nim uporać.
Historia całej rodziny, pamięć jej członków tworzą tzw. duszę rodziny, a dzieci przez swoje narodziny wyczuwają tę rodzinną energię i biorą na siebie ciężar rozszyfrowania rodzinnego sekretu, albowiem w ten sposób chcą ochronić swoich rodziców.
Jeżeli po przeczytaniu moich sugestii zachęcę Cię do głębszych refleksji i zastanowienia nad sobą (a życie przemija zbyt szybko), warto pomyśleć - co zrobiłem dla własnej rodziny - to będzie mi bardzo miło.

Bardzo serdecznie pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź.
Ireneusz Kazimierz Łaskarzewski

ireneusz.laskarzewski@op.pl
Skype: Ireneusz.NNP
tel. 501 412 980

DotyczyIreneusz Kazimierz Łaskarzewski

» Pokaż wszystko     «Poprz. 1 2 3 4 5 6 ... Dalej»     » Pokaz slajdów


Szybkie łącza

Kontakt

Wiadomość dla webmasterów